Vairas - koncertinis įrašas iš festivalio Palanga '89Retas "Vairo" koncertinis įrašas iš to pat laikmečio kaip ir magnetoalbumas. Su pristatymu - nuorašas žemiau.

"Labas vakaras, mieli žiūrovai, labas vakaras, gerbiami radijo klausytojai. Pradedame festivalio "Palanga '89 antros dienos koncertą. Vienas iš žymiausių mūsų autorinės dainos propaguotojas Virgis Stakėnas, beje, jį išgirsti ir pamatyti jūs turėsite progos mūsų festivalyje, pristatydamas senai pas mus bematytą "Vairą", rašo: "Dažnas lietuviškos popmuzikos gerbėjas, nūnai besimaudydamas stipriai išplatėjusioje įvairiausių grupių, srovių, stilių upėje, pasigenda prieš porą sezonų buvusio vieno populiariausių respublikos kolektyvų - popgrupės "Vairo". Gal tas beprotiškas populiarumas paskandino šiauliečių laivą užmarštin? O ne, "Vairas" ir toliau tvirtose Vytauto Katiliaus rankose. Tai kodėl gi mes nebegirdime kiek pabodusių, bet mielų Edmundo Čivinsko ir Viliaus Onaičio traukiamų dainų? Gudriai merkdamas akį, kolektyvo direktorius Paša Blecheris išduoda paslaptį: "Per šiuos du sezonus švartuotasi tolimiausiuose plačiosios tėvynės uostuose. Tai ir nauja rinka, ilgalaikės kūrybinės atostogos naujos kūrybinės programos sudarymui, ir pagaliau, geranoriškas leidimas publikai pailsėti nuo "Vairo". Vairiečių kolektyvas bemaž nepakito, išskyrus tą faktą, kad pirmą kartą grupės istorijoje į ansamblį priimta mergina, "Vilniaus bokštai '87" diplomantė, jaunoji Loreta Motuzaitė. Jūsų dėmesiui - ansamblio "Vairas" programa "Čia mūsų namai". Šiandieną premjera."

dainų sąrašas (seka teisinga bet gali trūkti dainų; pavadinimai bent dalies sąlyginiai):

1. Pristatymas (tekstą žr. aukščiau)
2. Eikite, žmonės
3. Žemė
4. Kakadu
5. Pakelkim bures
6. Paklausyk
7. Jonas
8. Vienas
9. Tbilisio gėlės
10. Gal dar ateis
11. Radijo imtuvas
12. Negaliu
13. Prima balerina
14. Broliai
15. Pagaliau
16. Vilčių vaivorykštė
17. Mis Europa
18. Čia tavo namai
19. Pabaiga (žr. žemiau)

pašnekėjimas po dainos "Eikite, žmonės": "Labas vakaras. Prieš dvejus metus šia daina užbaigdavome savo seną programą, na o dabar pradedame naują programą "Čia - tavo namai". Ir leiskite jums palinkėti geros nuotaikos, gero poilsio. Jūsų "Vairas" visada su jumis.


"Daina, kurią dabar išgirsite, vadinasi "Pakelkim bures". Šią dainą skiriame mūsų drąsiems vyrams, perplaukusiems Atlantą ir pasiekusiems Niujorką".


po dainos "Paklausyk": "Gyvenam vis geriau ir geriau. Lenkėm, aplenkėm, palikom. Dabar visi turime labai daug pinigų. Ir gerai būtų, jei būtų ką už juos pirkti. Infliacija."


"Sekanti daina vadinasi Tbilisio gėlės. Tai protesto daina. Mes solidarizuojamės su gruzinų tauta ir tikimės, kad įvykių, kurie įvyko Tbilisyje, daugiau niekur neteks išgirsti, kad įvyko"


prieš dainą "Radijo imtuvas": "Na o dabar nebe nauja daina, bet šituos kraštuos neskambėjusi"


prieš dainą "Pagaliau": "Na o šią dainelę skiriame merginoms rusvaplaukėms"


po paskutinės dainos: "Dėkojame jums už dėmesį. Kviečiame rytoj į susitikimą su Laima Vaikule. O šiandieną - labos nakties."

pabaigoje: "Iš Palangos transliavome Vytauto Katiliaus vadovaujamo Šiaulių dviračių ir variklių gamyklos vokalinio-instrumentinio ansamblio "Vairas" koncertą. Transliacijos garso režisierius Juozas Mažintas. Kalba Vilnius. Dabar yra 22:25. Prašome klausyti žinių. Sofija. Raudonosios vėliavos ordino juodosios vėliavos laiv(...) /įrašas pasibaigia/(c) & (p) 2019 ゆう

the right way

return to index